— Zabiegi

Leczenie jaskry

Jaskra jest chorobą, która prowadzi do stałego uszkodzenia nerwu wzrokowego. Powoli zawęża pole widzenia i pogarsza wzrok. W skrajnym przypadku może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jaskra jest nieuleczalna, dlatego leczenie zazwyczaj nie jest w stanie przywrócić już utraconego wzroku. Można jednak zahamować rozwój jaskry.
Ważne, by szybko zareagować

Jaskra rozwija się w wyniku uszkodzenia nerwu wzrokowego, spowodowanego wzrostem ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. W środku gałki ocznej znajduje się tzw. ciecz wodnista, która odżywia oko i odprowadza szkodliwe produkty przemiany materii. Jeśli za mocno napiera ona na ścianki oka i nie jest odprowadzana – nerw wzrokowy ulega zniszczeniu, a pacjent stopniowo widzi coraz gorzej. Jaskra może wystąpić w każdym wieku, choć najczęściej jest diagnozowana u osób po 35 roku życia. Ryzyko zachorowania na jaskrę zwiększają predyspozycje genetyczne.

Najczęstsze objawy jaskry
Sposoby leczenie jaskry

Zaćma nie jest wyrokiem, a wysoka skuteczność zabiegów na tę dolegliwość sprawia, że nie jesteśmy skazani na codzienny dyskomfort i utrudnienia w funkcjonowaniu.

Opis farmakologicznego leczenia jaskry

Opis laserowego leczenia jaskry

Opis chirurgicznego leczenia jaskry

Dlaczego warto wybrać Lumed do operacji jskry?

Dlaczego wybrac akurat Lumed do leczenia jaskry. Opis innowacyjnych metod leczenia stosowanych w klinice, sprzętu który nie ma u konkurencji lub odpowiednia ilość zabiegów i lat doświadczenia.

Jak wygląda zabieg?

Umów się na konsultacje